Jednou to určitě udělám

„Jednou to určitě udělám.“ To je věta, která v mnoha případech znamená NIKDY. Takovou věc často odkládáme tak dlouho, až ji nikdy neuděláme. A tohle jsem se před lety rozhodnul ve svém životě změnit.

.

Existuje řada věcí, které bych někdy chtěl dělat nebo vyzkoušet. Koníčky, sporty, navštívit různá místa, prožít různé zážitky. Něco nového se naučit, stát se v něčem dobrým. Problém je, že když nějakou takovou potřebu objevím, nemám na ni čas. Mám totiž větší pritority, kterým se především potřebuju nebo chci věnovat. Dříve jsem prostě takové věci odložil. To vedlo k tomu, že jsem na ně zapomněl. A kvůli tomu je neudělal, i když pak přišlo období, kde jsem najednou měl čas.

.

Pak jsem si však začal psát seznam věcí, které chci někdy dělat, které si chci koupit, činností, které chci vyzkoušet nebo se naučit, atd. Tento seznam si čtu alespoň jednou týdně a průběžně upravuju podle mých nových zkušeností. Důležité je, že tak mám pořád co dělat. Když mi něco vypadne z programu nebo mám najednou více času, využiju ho na něco z tohoto seznamu. Díky tomu se nenudím. A navíc mám čas věnovat se věcem, které jsem vždy chtěl dělat.

.

Doporučuju tedy začít si vést váš vlastní seznam toho, čemu se NĚKDY budete věnovat.