Jak se zbavit chřipek, horeček a nachlazení?

Většinu svého života jsem býval nemocný alespoň několikrát ročně. Měl jsem chřipku, horečku, kašel, musel jsem zůstávat doma a léčit se. Pak jsem však v únoru 2016 něco změnil. Od té doby v tomto ohledu žiju úplně jiný život. Za poslední téměř tři roky jsem zažil kašel jen dvakrát (po dobu asi dvou týdnů). Ani jednou jsem neměl zvýšenou teplotu, ani jednou jsem neměl chřipku. A co víc – nemusel jsem kvůli nemoci zůstávat doma a rušit své plány.

A co byla ta věc, která mi tak pomohla? Mírná změna ve stylu sprchování! Sprchuju se jako obvykle, jen závěr této každodenní činnosti jsem změnil. Na konci každé sprchy si dávám 5 cyklů, každý po cca 15-20 sekundách. Studená, teplá, studená, teplá, studená. Důležité je skončit vždy studenou/ ledovou vodou. Teplá má teplotu, kterou se sprchuji po většinu sprchování. Jako studenou si nastavuji tu nejstudenější, jaká je na dané sprše možná.

O této metodě mi řekl Honza Řehák a dodnes jsem mu za to vděčný. Celkově zabere asi 1-2 minuty denně a přitom má tak velký účinek. Ze začátku je potřeba se k tomu každý den hodně odhodlávat, postupem času je to však stále snadnější.

Vícekrát jsem přemýšlel, proč vlastně tato metoda funguje. Napadla mě jedna věc. Že k těmto chřipkám, horečkám a nachlazením výrazně pomáhají velké teplotní změny. Zejména z horka do zimy. A vyjít z teplé či horké sprchy do chladné místnosti je pořádný teplotní šok! Navíc při teplé sprše nám z těla uniká teplo. Naopak studená sprcha udržuje teplo v těle. Střídání cyklů pak funguje jako otužování. Ať už to však funguje z jakéhokoliv důvodu, funguje to. Doporučuju vyzkoušet. 😊