Jak se zbavit chřipek, horeček a nachlazení?

Většinu svého života jsem býval nemocný alespoň několikrát ročně. Měl jsem chřipku, horečku, kašel, musel jsem zůstávat doma a léčit se. Pak jsem však v únoru 2016 něco změnil. Od té doby v tomto ohledu žiju úplně jiný život. Za posledních téměř pět let jsem zažil kašel jen několikrát (po dobu od pár dnů do dvou týdnů). Pouze jednou jsem dostal chřipku a měl zvýšenou teplotu. A co víc – kromě této jedné výjimky jsem nemusel kvůli nemoci zůstávat doma a rušit své plány.

A co byla ta věc, která mi tak pomohla? Mírná změna ve stylu sprchování! Sprchuju se jako obvykle, jen závěr této každodenní činnosti jsem změnil. Na konci každé sprchy si dávám 5 cyklů, každý po cca 15-20 sekundách. Studená, teplá, studená, teplá, studená. Důležité je skončit vždy studenou/ ledovou vodou. Teplá má teplotu, kterou se sprchuji po většinu sprchování. Jako studenou si nastavuji tu nejstudenější, jaká je na dané sprše možná.

O této metodě mi řekl Honza Řehák a dodnes jsem mu za to vděčný. Celkově zabere asi 1-2 minuty denně a přitom má tak velký účinek. Ze začátku je potřeba se k tomu každý den hodně odhodlávat, postupem času je to však stále snadnější.

Vícekrát jsem přemýšlel, proč vlastně tato metoda funguje. Napadla mě jedna věc. Že k těmto chřipkám, horečkám a nachlazením výrazně pomáhají velké teplotní změny. Zejména z horka do zimy. A vyjít z teplé či horké sprchy do chladné místnosti je pořádný teplotní šok! Navíc při teplé sprše nám z těla uniká teplo. Naopak studená sprcha udržuje teplo v těle. Střídání cyklů pak funguje jako otužování. Ať už to však funguje z jakéhokoliv důvodu, funguje to. Doporučuju vyzkoušet. 😊