5 minut denně je mocná doba

Představte si, že se chcete naučit něco nového. Získat nějaký návyk nebo se něčemu věnovat tak, abyste to jednoho dne opravdu uměli. 

K takovým věcem lidé často přistupují tak, že se jim občas věnují. Když mají zrovna čas a chuť. To může fungovat. Pokud se ale chcete v něčem zlepšit, často se nám do této činnosti nemusí chtít. Často to bude náročné se k tomu odhodlat. V mnoha případech se pak sen o naučení se něčeho nového vytratí jako pára nad hrncem.

Pokud nám něco v životě může hodně pomoct a chceme se v tom zlepšit, existuje efektivnější cesta. A to, věnovat se této činnosti každý den pět minut. Důležité totiž není to, co děláme občas, ale to, čemu se věnujeme den za dnem.

Některé dny se tomu můžeme věnovat několik hodin, jindy pouze pět minut. Podstatné je, že pět minut každý den si najde každý. Nikdo se nemůže vymlouvat na to, že je časově vytížený. Pomůže nám také, když si danou věc zapíšeme jako cíl na každý den. A potom odškrtáváme, zda jsme cíle v daný den dosáhli nebo ne. Ze začátku to může jít ztuha, ale nakonec můžeme dosáhnout až 100 % úspěchu.

Pět minut denně navíc přinese pravidelnost, a ta zase přináší návyk. A návyk se s postupem času stále více upevňuje, je stále snadnější danou činnost dělat. Pět minut denně nám také každý den připomene, jaký cíl jsme si určili a čemu se chceme věnovat.