Site Loader

Vstát ráno z postele nemusí být vůbec snadné. Pokračovat ve sladkém spánku je totiž dost lákavé. Každý z nás někdy vypnul budík, i když věděl, že má vstávat. Každý z nás někdy ležel dál, i když to pak mělo špatné následky.

.

Pokud jsme tedy notoričtí spáči, co nám pomůže, abychom vstali ihned po probuzení?

.

Za nejdůležitější považuju položit si mobil/budík jinam, než na dosah ruky. Není totiž nic snadnějšího, než ho vypnout rychlým pohybem a ležet dále. Naopak pokud musíte vstát a ujít několik kroků, abyste ho vypnuli, tak jen toto vám pomůže, abyste již zůstali vzhůru.

.

Hodně pomáhá slunce. Pokud tedy již vstanete na cestě k mobilu, můžete odestřít. V případě, že je venku tma, doporučuju rozvítit. Díky působení hormonu spánkového hormonu melatoninu a dalších faktorů, nás světlo probouzí.

.

Nakonec sklenice vody, která obsahuje alespoň 0,3 vody a kterou opravdu vypijete. Říká se, že takové množství vody aktivuje žaludek, a tak je větší šance, že začnete cítit hlad. A hlad člověka z postele dokáže vyhnat opravdu dobře.

.

Z těchto zásad si můžete sestavit vlastní program v případě, že vám vstávání dělá velký problém. Mobil umístíte co nejdále od postele, na druhý konec místnosti. Vytvoříte si malou překážkovou dráhu z nábytku, abyste na cestě k mobilu měli více pohybu. Na této cestě vypijete sklenici vody a odestřete v místnosti.

.

A proč bychom vlastně měli vstávat hned po zazvonění budíku? Dozvíte se v tomto mém článku:
http://vitskalicky.cz/proc-vstavat-ihned-po-zazvoneni-budiku/

Post Author: Vít Skalický

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *